Registrujte se a získejte 5 % slevu na první nákup a PDF kuchařku zdarma.

Jaké nádobí je nejlepší? VII. U nerezu hodně záleží na tloušťce

jake_nadobi_VII_nerezove_nadobiKvalitní nerezové nádobí svého času způsobilo v tuzemském vaření malou revoluci. Zhruba před dvaceti lety  se v totiž v Česku začaly prodávat kvalitní kuchyňské sady i za desetitisíce korun. Pak však přišly napodobeniny a rozčarování. U nerezového nádobí totiž hodně záleží na tloušťce nerezu.

A také na tom, zda dno má sendvičové uspořádání a jak jsou v něm zastoupeny vodící prvky jako hliník, nebo měď. Pod tisícikorunu tak koupíte jen malé rendlíky, kvalitní hrnce se prodávají kolem 1 500 korun.

Při nákupu nerezových hrnců dbejte na kvalitu

Správné a rovnoměrné umístění zajistí, že se teplo rozvádí rychle. Pokrmy pak vydrží dlouho teplé i po vypnutí tepelného zdroje. Nekvalitní tenkostěnná nerez se při jakémkoli nárazu zkroutí. A pak už na plotně nedrží. U pánví to navíc znamená, že olej stéká do stran, kde se pokrm koupe v oleji, zatímco uprostřed se připaluje. A bez oleje na nerezu smažit nemůžete.

nerez_jake_nadobi_VII

Sadu kvalitního nerezového nádobí Zwilling koupíte už od 7 395 Kč ▶▶▶

K nevýhodám nerezu patří nelehká údržba. Jakmile ho napálíte, potřebujete drátěnku, písek a hlavně hodně trpělivosti a času na drhnutí.

Mezi kvalitní výrobce se řadí Kolimax, Zwillig, Fissler a další.

Nerezové nádobí +/-

+ nerez rychle rozvádí teplo
+ nerez je zdravotně naprosto nezávadný

- nekvalitní nádobí se často kroutí
- nelehká údržba

Naše tipy:

kolimax_ico001 zwilling-ico01 zwilling-ico03

Nerezové hrnce

Nerezové pánve

Nerezové nádobí Zwilling

Nerezové hrnce jsou tepelně odolné a skvěle drží teplo, takže jídlo zůstane dlouho teplé  >>> Kvalitní pánve rychle a rovnoměrně rozvedou teplo; nerez je zdravotně 100% nezávadný  >>> Pro milovníky čistého a účelového designu s povrchem stejně hladkým, jako je hedvábí  >>>
Logo Značkové Nádobí

Na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.