Rady a tipy - blog

Recept na pravé francouzské crème brûlée

Jemné křupání karamelu na vanilkovém krému zní jako rajská hudba a na tu chuť vanilky myslíte ještě týden. Připravte si krémový kus ráje třeba jako silvestrovský dezert.

Recept na smaženého vánočního kapra

Jednou za rok to musí být. Sejde se celá rodina, dělá se salát, pak kapr. Smažený kapr nemusí být nic složitého, a pokud patříte mezi ty, kteří na Štědrý den nedají na kapra dopustit, tenhle recept zvládnete levou zadní.

Recept na rybí polévku z kapra

Rybí polévka patří k vánočním nutnostem. Možná ale naopak u vás doma nebyla a vy nevíte, jak na to. Tohle je vaše znamení, že ji máte vyzkoušet.

Jedlé kaštany na pánvi

Když venku přituhne, chuť na jedlé kaštany se dostaví téměř okamžitě. Patří to k zimě. Uvařit hrnec svařáku, k tomu trochu cukroví a miska teplých jedlých kaštanů. Můžete je koupit na vánočních trzích, můžete si ale taky udělat svoje, v klidu, doma. Tady je recept.

Kouzlo nerezového nádobí

Nerezové pánve, hrnce a rendlíky mají mnoho výhod, díky kterým jsou první volbou pro profe...

Recept na víkend: Kandovaná dýně

Podzim znamená dýně. Vydlabané dýně, dýňové lampiony, dýňové koláče, dýňové pyré, dýňové polívky, dokonce dýňové zelí. Pokud jste už vyzkoušeli všechno, ale dýní máte pořád vagon, zkuste ji kandovanou. Uvidíte, že příští rok bude na vašem dýňovém seznamu zase. Upozornění: zkandovat dýni by zvládl i předškolák, ale trvá to déle – nechte si na ni jeden líný podzimní víkend.

Recept na pořádnou rodinnou zelňačku

Zelňačka se vaří ve velkém hrnci, pro celou rodinu. Pak se dlouho jí, povídá se, všichni se smějí a všem je dobře, protože zelňačka všechny přikryje jako velká teplá deka. Zelňačka k večeři se vaří s láskou, a to chutná vždycky nejlíp.

Pečený čaj s vůní podzimu

Jak se začnou dny krátit a venku si vítr začne pohrávat s barevným listím, je čas se zahřát. Udělejte si pečený čaj z posledního letního ovoce, který vám bude připomínat léto, a zavařený vydrží klidně i na zimu. Už sama příprava pečeného čaje je ale podzimní rituál, který si můžete náležitě užít, stejně, jako to dělaly naše babičky. Pusťte si rádio nebo film, připravte si pořádný, smaltovaný pekáč, a pusťte se do toho.

Recept na jarní závitky v remosce Quanta

Udělejte si smažené závitky nem rán. Vaše chuťové buňky vás budou milovat, vaši strávníci vás budou milovat, proslavíte se po celém světě a lidé se k vám budou sjíždět jako na kulinářskou senzaci. Dobře, to možná chvíli potrvá, ale lásku svých bližních si získáte hned teď. S pánví Quanta navíc budete mít pocit, že je celé smažení to nejlepší využití vašeho času, což je tak trochu celá pointa skvělého nádobí.

Množství: 28 porcí

Doba vaření: 1 h

Honzovy buchty

Tentokrát jsme si pro vás připravili opravdu tradiční českou dobrotu, a to Honzovy buchty (nebo také babiččiny, kynuté apod.). A pokud vám tato pochoutka nic neříká, neztrácejte už více času a upečte si je dle našeho receptu. Nejen, že si je přizpůsobíte své chuti, ale hodí se jak ke kávě, tak do ranečku na výlet.

Logo Značkové Nádobí

Na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.